2014-05-05

Celem wizyty było zapoznanie się z funkcjonowaniem systemu ratownictwa pożarowego na poziomie powiatu bielskiego oraz naszej miejscowości.

Przygotowany przez Burmistrza Miasta Szczyrk program pobytu zawierał odwiedziny w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, gdzie delegacja obejrzała wyposażenie sprzętowe, zaplecze szkoleniowe, socjalne, a dzięki osobistemu zaangażowaniu Komendata Miejskiego PSP Adama Caputy zapoznała sie szczegółowo z funkcjonowaniem jednostki i jej współpracą z jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej.

Podobny przebieg miała wizyta w OSP Szczyrk, gdzie Naczelnik OSP - Roman Wawrzuta nakreślił specyfikę terenu i związane z tym potrzeby sprzętowe, niezbędne do prawidłowego wywiązywania się z przyjętych obowiązków.
Dzięki obecności, w delegacji miasta Zetel, komendantów straży pożarnej miasta, gminy i powiatu dyskusja miała roboczy charakter i pozwoliła na wzajemną wymianę doświadczeń oraz deklarację szeroko pojętej współpracy.

Pojawiła się także możliwość przekazania przez miasto Zetel samochodu strażackiego z wyposażeniem, pozwalającego na gaszenie pożaru w trudno dostępnym terenie. Może to jednak nastąpić dopiero w przyszłym roku, ze względu na planowane na ten okres uzupełnienie swojego parku sprzętowego o nowy samochód.

Kolejnym punktem pobytu delegacji było zwiedzenie Przedsiębiorstwa Komunalnego i zapoznanie się ze sposobem wykorzystania przekazanych przez stronę niemiecką dwóch samochodów typu Mercedes Unimog. Pozytywne wrażenie wywołał szczególnie jeden z nich, który zaadoptowany został jako pojazd do odśnieżania i posypywania zimą dróg i chodników.

Omówiono także najbliższe plany związane z realizacją naszego partnerstwa.

Podmiot odpowiedzialny:
Urząd Miasta Szczyrk
Wytworzył:
mgr Barbara Marek - Inspektor
Opublikował:
administrator
Dokument z dnia:
2014-05-05
Publikacja w dniu:
2014-05-05
Opis zmiany:
b/d