2014-03-04

Spotkanie rozpoczęło się uroczystą mszą św. Kościele pw. św. Piotra i Pawła, której przewodniczył ks. Proboszcz Andrzej Loranc.

Po mszy św. ponad 130 emerytów, rencistów i sympatyków zebrało się w Miejskim Ośrodku Kultury, by podzielić się tradycyjnym opłatkiem i rozpocząć wspólne radosne kolędowanie.

Spotkanie zaszczycili goście specjalni: ks. Proboszcz Andrzej Loranc, Przewodniczący Rady Miasta – Pan Antoni Byrdy z przedstawicielami Rady, Radni Powiatowi w 100% składzie: Helena Byrdy – Przybyła, Renata Franasik, Józef Krajewski, Prezes Stowarzyszenia Miłośników Szczyrku – Stanisław Paluch, niezawodny Pan Mirosław Bator – sympatyk i sponsor Emerytów, Jacek Żaba – Redaktor Naczelny Gazety Szczyrkowskiej oraz gospodarz miejsca Sabina Bugaj – Dyrektor MOKPiI.

Tegoroczne spotkanie było bardzo wyjątkowe. Najpierw odwiedzili nas kolędnicy z Zespołu Młody Ondraszek, a tuż po nich rozpoczęła się zabawa taneczna przy muzyce góralskiej w nowoczesnych brzmieniach w wykonaniu kapeli Watra pod przewodnictwem obecnego stażysty MOKPiI – Kuby Gołdyna. Zaprezentowali oni utwory z nowowydanej płyty. Zabrzmiały dźwięki Stand by me, Siadła pszczółka na jabłoni, Marzenie Janosika, Hej szalała szalała oraz wiele rozrywkowych i biesiadnych utworów w aranżacji góralskiej.
Okazało się, że to nie koniec niespodzianek, bowiem w drzwiach stanęli kolejni kolędnicy spotkania – kapela góralska Zbójnicy pod przewodnictwem Mateusza Kurowskiego – pracownika MOKPiI. Zabawa taneczna trwała dalej. Sala wypełniła się parami tanecznymi, a Ci którzy chwilowo nie zadbali o kondycję śpiewali razem z naszymi góralami.
Bardzo serdecznie dziękujemy, że grupa seniorów została tak wyróżniona i mile potraktowana.

Wspaniałe spotkanie to nie tylko tańce i śpiewy, ale również uczta kulinarna. W tym miejscu serdecznie dziękujemy Firmie Grabo w osobach Państwa Krzysztofa i Grażyny Mędrek za sponsoring wspaniałego posiłku w postaci wyrobu mięsnego.

Dziękujemy równie serdecznie Piekarni Państwa Wawrzutów za pomoc w przygotowaniu poczęstunku oraz cukierni Państwa Stojków. 

Dziękujemy również wszystkim Paniom i Panom, którzy przyłączyli się do przygotowania tego wyjątkowego spotkania.

Maria Bugaj
Prezes Koła nr 15 w Szczyrku

{gallery}galerie/EMERYCI/opłatek2013{/gallery}