2016-12-01

ZAPISY, REGULAMINwww.beskidyultratrail.com

PROPOZYCJE NOCLEGÓW W SZCZYRKUwww.szczyrk.pl/component/k2/item/1411-oferty-but-2015

Podobnie jak w zeszłym roku wyruszymy z Amfiteatru, gdzie dla pierwszych chętnych będziemy mieć ok. 30 miejsc noclegowych.
Abyście swój sezon biegowy mogli kończyć hucznie i z przytupem.... - szykujemy dla Was kilka dodatkowych atrakcji, którymi podzielimy się z Wami już wkrótce.....

Dla osób, które trenują przed biegiem - proponujemy rozgrzewkę na Deptaku w okolicy Amfiteatru "Skalite" oraz w "terenie" na trasie biegowej (okolice ul. Sosnowej).

A w tym roku proponujemy Wam 5 tras - w tym 2 całkiem nowe. Wszystkie trasy w naszym odczuciu są bardzo różne, ale jednocześnie bardzo wymagające.
Trasy 20km, 60km i 90km są dostępne dla wszystkich, którzy chcą się z nimi zmierzyć.
Dystans 120km i 260km to wyzwanie dla doświadczonych Ultrasów. Aby do nich przystąpić należy spełnić warunki kwalifikacyjne.

BUT Trek 20 - to propozycja absolutnie dla wszystkich. Dla tych co patykują, dla tych co góry znają i przemierzają i dla tych, którzy kibicując, dla zabicia czasu chcą trasę przebiec, przejść bądź zwyczajnie przespacerować.
Startujemy o 8.00 rano w sobotę i do godz.20.00 meldujemy się na mecie.
Nie liczy się czas - liczy się dystans.
Na trasie będzie trzeba zebrać pieczątki na dowód jej pokonania. Na Mecie będzie czekać na Was medal, ciepła micha i wiwatuące tłumy :D
Trasa wiedzie na Skrzyczne, przez Małe Skrzyczne i Malinowską Skałę na Salmopol a następnie na Przełęcz Karkoszczonka do Szczyrku na Metę - dystans nieco ponad 20km.

BUT 60 - to przepiękna 60-cio kilometrowa pętla wiodąca ze Szczyrku przez Klimczok, Bystrą, Kołowrót, Szyndzielnię, Cyberniok, Błatnią, Brenną, Salmopol, Skrzyczne i na Metę
Nie dajcie się zwieść dystansowi. Trasa jest bardzo wymagająca. Wielu z Was podejdzie do niej jako swojego pierwszego ultra. Przygotujcie się solidnie.

BUT 90 – to pętla wiodąca ze Szczyrku przez Klimczok, Bystrą, Kołowrót, Szyndzielnię, Cyberniok, Błatnią, Brenną, Salmopol, Baranią Górę, Węgierską Górkę, Magurkę Radziechowską, Ostre i na Metę
To niby „tylko” 30km więcej ale nie są to łatwe kilometry. Szlak na Baranią pozwoli Wam się nieco rozpędzić ale już w Węgierskiej Górce będziecie mieli nieco ciężej - by w końcu zmierzyć się z największym i najbardziej stromym podbiegiem – na Skrzyczne.
Jeżeli planujecie się ścigać - przemyślcie strategię dokładnie.
Jeżeli chcecie po prostu zmierzyć się ze sobą – nastawcie się na duże ale przepiękne wyzwanie.

BUT 120 – tak jak w poprzednich trasach - to pętla wiodąca ze Szczyrku przez Klimczok, Bystrą, Kołowrót, Szyndzielnię, Cyberniok, Błatnią, Brenną, następnie Równica, Ustroń, Mała Czantoria, Wielka Czantoria, Stożek Mały, Wisła, Smrekowiec, Salmopol, Baranią Górę, Węgierską Górkę, Magurkę Radziechowską, Ostre i na Metę.

To już bieg dla wytrawnych Biegaczy. Z bardzo dużym przewyższeniem, ale jednocześnie z przepiękną trasą. Morderczy wysiłek i niemierzalne szczęście po ukończeniu...

I najtrudniejszy dystans: BUT 260, który tak jak w zeszłym roku ma formułę BUT Challenge Self-Supported.

To nieoficjalny bieg bez absolutnie żadnych świadczeń na trasie. Wyżywienie, zabezpieczenie medyczne, opiekę na trasie zapewniacie sobie sami.

By wystartować w tym biegu należy wykazać się startem (ukończeniem w limicie) co najmniej 2 setek górskich w ciągu ostatnich 2 lat - o przewyższeniu co najmniej 3000+.
Należy znać się na czytaniu mapy / obsłudze GPS-a i umieć sobie radzić w warunkach górskich.
Trasa nie będzie oznakowana. Do dyspozycji Zawodników będą mapy z rozrysowaną trasą oraz ślad GPS do ściągnięcia ze strony.

Każdy Zawodnik otrzyma nadajnik GPS i będzie można go śledzić online. Ustalony limit Zawodników na tym dystansie to 25 osób.

To ultra w najcięższym wydaniu i nie dla każdego. Dodatkowe utrudnienie stanowi limit 64h, w którym należy się zmieścić by nie zostać zdyskwalifikowanym.

Do zobaczenia na Starcie!