2014-03-27

góry w zimie z kolejką górską

W środowy poranek, licząca ponad 100 osób grupa, składająca się z właścicieli gruntów, akcjonariuszy Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego, lokalnych przedsiębiorców, przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej, Urzędu Miasta w Szczyrku oraz Miejskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Informacji w Szczyrku, udała się na wyjazd studyjny na Słowację. Do grupy dołączyli na miejscu Pan Andrzej Płonka – Starosta bielski wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Romanem Migdałem oraz Pan Wojciech Bydliński Burmistrz Szczyrku.

Dzięki zaproszeniu ze strony nowego inwestora SONu – Tatry Mountain Resorts, mieliśmy okazję zobaczyć infrastrukturę narciarską i towarzyszącą w ośrodku narciarskim na Chopoku. Pozwoliło to na uzyskanie obrazu, jak w przeciągu kilku najbliższych lat może zmienić się Szczyrk. Przedstawiciele TMR dali nam nadzieję na powrót do miana „narciarskiej stolicy Polski”. Po części „narciarskiej”, w programie wyjazdu studyjnego Słowacy zaplanowali odwiedzenie parku wodnego „Tatralandia”, którego spółka TMR jest właścicielem od 2011 roku. Wszyscy żywimy głęboką nadzieję, że w przyszłości również w sercu Beskidów, będziemy mogli cieszyć się tego typu atrakcją turystyczną. Do Szczyrku wróciliśmy pełni optymizmu i chęci do działania w kolejnych sezonach.

Dziękujemy zarządowi Tatry Mountain Resorts, z Panem Prezesem Bohusem Hlavatym na czele, za serdeczne przyjęcie polskiej grupy. Panu Jurajowi Chovanak oraz Panu Fero Soltis dziękujemy za całodniową opiekę i bogaty program delegacji.

Podmiot odpowiedzialny:
Urząd Miasta Szczyrk
Wytworzył:
MOKPI
Opublikował:
administrator
Dokument z dnia:
2014-03-27
Publikacja w dniu:
2014-03-27
Opis zmiany:
b/d