1. Zaproszenia
  2. Informacje
  3. Kalendarz imprez
  4. Oferty pobytowe 2017
next
prev
Polish Czech English German Italian Russian Slovak

Trasy rowerowe

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Ścieżka rowerowo-piesza "Deptak nad Żylicą" Ścieżka rowerowo-piesza "Deptak nad Żylicą" zdj. Archiwum MOKPI

WYPOŻYCZALNIE ROWERÓW: 

Hotel META**** | ul. Skośna 4 | tel. 33 817 88 74

____________________________________________________________________

Hotel SKALITE*** Spa&Wellness | ul. Krokusów 4 | tel. 33 817 91 45

____________________________________________________________________

MOBILNA WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW | tel. 518 755 115 | www.beskidgo.pro

____________________________________________________________________

Mysłajek Jan | ul. Dębowa 1 | tel. 33 817 87 89 | tel. 664 711 136 | tel. 602 759 413

____________________________________________________________________

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW | ul. Myśliwska 9 | tel. 604 563 931 

 

 

 

Wokół Skalitego – szlak niebieski

Z Bilańskiego Mostu (skrzyżowanie) ul. Leśną równolegle ze szlakiem turystycznym zielonym na Skrzyczne, dojeżdżamy do Osiedla Zapalenica. Pod Siodłem odchodzi szlak turystyczny na Skrzyczne, natomiast szlak rowerowy prowadzi w lewo przez Siodło drogą do zwózki drewna do Szczyrku Skalitego. Jadąc tym odcinkiem trasy, możemy podziwiać Beskid Mały i fragment Beskidu Żywieckiego oraz miejscowości położone pod stokiem. Po pokonaniu odcinka górskiego, wjeżdżamy na drogę asfaltową - ul. Graniczną, a następnie wracamy ul. Deptak nad Żylicą do Szczyrku Centrum.

Długość trasy: 8 km
Czas przejazdu: ok. 45 min.

________________________________________________________

Górka-Bieniatka szlak niebieski

Ze Szczyrku Centrum ul. Wczasową, prowadzącą do CKiR „Orle Gniazdo”, a dalej obok Sanktuarium MB Królowej Polski „Na Górce”, dojeżdżamy do czarnego szlaku górskiego, którym przez Więzikówkę docieramy do Osiedla Bieniatka. Zjeżdżamy ze szlaku czarnego ul. Szczytową, a następnie ul. Beskidzką do Szczyrku Centrum. Pokonując trasę, możemy podziwiać pasmo Skrzycznego oraz pasmo Beskidu Żywieckiego.

Długość trasy: 9,2 km
Czas przejazdu: ok. 50 min.

________________________________________________________

Beskid – szlak żółty

Ze Szczyrku Centrum ul. Myśliwską, prowadzącą do Szczyrku Górnego, następnie obok sklepu „Euro”
ul. Widokową przez Osiedle Migdalskie, docieramy do szczytu Beskidka. Z miejsca tego możemy zobaczyć pasmo Skrzycznego i Górnego Szczyrku, trasy SON-u oraz panoramę miasta. Torem saneczkowym dojeżdżamy do Przełęczy Karkoszczonka i zjeżdżamy do ul. Górskiej. Wracamy do Szczyrku Centrum.

Długość trasy: 9,85 km
Czas przejazdu: ok. 1h

________________________________________________________

 

Skrzyczne (wspinaczka) – szlak czerwony

Od dolnej stacji wyciągu krzesełkowego ul. Myśliwską i Salmopolską, dojeżdżamy do ul. Skrzyczeńskiej. Wspinamy się dosyć trudną drogą do Osiedla Młaki. Z Osiedla Młaki widzimy pasmo Klimczoka i Magury. Jadąc dalej, mijamy Halę Skrzyczeńską ze stacją GOPR-u oraz wyciągami SON-u, skąd również możemy podziwiać panoramę Beskidu Śląskiego, Beskidu Małego oraz Beskidu Żywieckiego. Przy dobrej widoczności widać Tatry. Ze Skrzycznego zjeżdżamy na Jaworzynę. Z Hali Jaworzyna, przez Osiedle Kazimierulę, dojeżdżamy do doliny Dunaciego i ul. Uzdrowiskową, a następnie Myśliwską, docieramy do Szczyrku Centrum.

Długość trasy: 10,7 km
Czas przejazdu: ok. 1h 15 min.

________________________________________________________

Magura – szlak czerwony

Ze Szczyrku Centrum ul. Wczasową, prowadzącą do CKiR „Orle Gniazdo”, a następnie obok Sanktuarium MB Królowej Polski „Na Górce”, dojeżdżamy drogą asfaltową do Osiedla Podmagura. Z miejsca tego możemy zobaczyć dużą część pasma Beskidu Śląskiego. Mijając Osiedle Podmagura, wjeżdżamy na kamienistą, leśną drogę, wiodącą na Magurę. Jadąc tym pasmem, mijamy stację GOPR-u i docieramy do schroniska na Klimczoku. Zjeżdżając do Szczyrku Biłej, podziwiamy panoramę miasta. Ulicą Górską dojeżdżamy do Szczyrku Centrum.


Długość trasy: 14 km
Czas przejazdu: ok. 1h 30min.

________________________________________________________

CROSSOWY TOR ROWEROWY

Ze Szczyrku Centrum ul. Myśliwską dojeżdżamy do wysokości Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum nr 2. Następnie skręcamy na ul. Sosnową w kierunku tras biegowych/rowerowych. 

Długość trasy (ul. Sosnowa): 1,85 km

Szczegóły: tutaj
________________________________________________________


ŚCIEŻKA ROWEROWO-PIESZA NAD ŻYLICĄ

Przy wsparciu Funduszy Unijnych, powstała nowa nawierzchnia Deptaku nad Żylicą. Zagospodarowana ścieżka służy mieszkańcom i turystom o każdej porze roku. To także odcinek przygotowany z myślą o rowerzystach (trasa w Szczyrku połączona jest z trasą rowerową w Buczkowicach) oraz uprawiających narciarstwo biegowe. Spacer/wycieczka rowerowa rozpoczyna się przy Urzędzie Miasta i biegnie wzdłuż rzeki Żylicy do Placu św. Jakuba i dalej do amfiteatru „Skalite”, obok skoczni „Skalite” oraz Centralnego Ośrodka Sportu aż do Skalitego.


Długość szlaku: 3,57 km 

ścieżka 1

Więcej w tej kategorii: « Trasy biegowe Trekking »

pozyczka