• 23. września–31. października 2016 - Wystawa fotografii "Rękodzielnicy Beskidzcy" w Cieszynie

  Wystawa fotografii Adama Brzozy "Rękodzielnicy Beskidzcy".

  Wystawa czynna jest w Cieszynie na Wzgórzu Zamkowym w terminie 23.09-31.10 br.

  Projekt skupia się na promocji obiektów dziedzictwa kulturowego Beskidzkiej 5, a także lokalnych twórców, w tym na zachowaniu lokalnej tradycji, której jednym z najważniejszych składników są lokalne wyroby. Wystawa jest odpowiedzią na potrzebę prezentacji lokalnej kultury, sztuki i rzemiosła. Niezbędnym dla zachowania lokalnej kultury jest umożliwienie czerpania finansowych korzyści przez samych twórców. Tylko w takim przypadku liczyć można na przekazanie kolejnym pokoleniom umiejętności, które oprócz wartości kulturowych, traktować będzie można jako źródło zarobków. Dzięki promocji lokalnych twórców nastąpi wzrost zainteresowania ich produktami.

  O autorze:
  Adam Brzoza - artysta fotografik, który swoje zdjęcia publikuje w prasie lokalnej oraz w magazynach krajowych i zagranicznych, takich jak: National Geographic, Traveler, TATRY, Newsweek, Zwierciadło, Kaleidoscope, Inspire. Współpracuje na stałe z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Ostatnio pasjonują go ginące zawody. Pragnie zatrzymać wyjątkowość ludzi, prac, zajęć chociażby na zdjęciach.

  zobacz więcej
 • 28-31. października 2016 - IMPREZY W META MUSIC CLUB

  28.10 Back 2 the oldschool
  W piątkową noc przeniesiemy się w czasie do najlepszych klubowych hitów. Nie zabraknie oczywiście znanych tanecznych kawałków. To wszystko zaserwuje Wam rezydent klubu DJ BRAD R.

  29.10 Sexy Sunday
  Seksowna sobota to połączenie pysznej muzyki, atrakcyjnych barmanek oraz utalentowanej DJ-ki. Rezydentka klubu DJ Karola zaprezentuje najlepsze klubowe brzmienia, które dobrze znacie i lubicie.

  31.10 Halloween Sax Party
  Poniedziałek to idealny dzień na imprezę! Tej nocy będzie strasznie...
  Zagra duet DJ Karola & DJ Brad R wraz z potwornie utalentowanym Sax Machine. Najlepsza klubowa muzyka w towarzystwie dźwięków saksofonu na żywo - nie może Was zabraknąć!

  To wszystko specjalnie dla Was, w Meta Music Club w Szczyrku
  ul.Skośna 4
  rezerwacja loży tel. 795 531 666.

   

   

   

  zobacz więcej
 • 21-22. października 2016 - IMPREZY W META MUSIC CLUB

  W najbliższy weekend w Meta Music Club:

  21.10 Black Friday
  Piątek to idealny dzień na imprezę w czarnych, zmysłowych rytmach.
  Tego wieczoru z głośników sączyć się będą pyszne dźwięki RNB, które zaprezentuje rezydent klubu DJ BRad R.

  22.10 Meta House Session
  Sobotnia impreza to noc pełna najlepszych muzycznych brzmień. Housowe dźwięki starannie wyselekcjonowane przez rezydenta klubu wypełnią pozytywnie klub, wprowadzając klubowiczów w imprezowy nastrój.

  To wszystko specjalnie dla Was, w Meta Music Club w Szczyrku, ul. Skośna 4, rezerwacja loży tel. 795 531 666.

   

   

  zobacz więcej
 • 14-15. października 2016 - IMPREZY W META MUSIC CLUB

  14.10 The sound of colors
  Już w ten piątek przygotujcie się na prawdziwą eksplozję muzyki.
  Rezydentka klubu DJ Karola zaprezentuje Wam najlepsze housowe przeboje w połączeniu z seksownymi, czarnymi rytmami R&B.

  15.10 Resident Night
  W sobotę gość specjalny - DJ Freak oraz jego mocne, klubowe brzmienia.
  Starsze przeboje w nowoczesnych remixach to idealny sposób na udaną sobotę dla klubowiczów w każdym wieku.

  To wszystko specjalnie dla Was, w Meta Music Club w Szczyrku, ul. Skośna 4, rezerwacja loży tel. 795 531 666.

  zobacz więcej
 • 7-9. października 2016 - LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI W SKOKACH NARCIARSKICH I KOMBINACJI NORWESKIEJ

  Już w piątek, 7 października w Szczyrku rozpoczną się Letnie Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. W dniach 7-9 października o medale krajowego czempionatu powalczą czołowi polscy skoczkowie narciarscy, kombinatorzy norwescy oraz skoczkinie narciarskie. Pierwszego dnia zawodnicy będą rywalizowali na obiektach w Szczyrku, natomiast w sobotę i w niedzielę zmagania przeniosą się do Wisły. W programie zawodów nastąpiło wczoraj kilka zmian dotyczących planu na piątek.

  Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej rozpoczną się w piątek, 7 października na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite i pobliskiej trasie nartorolkowej na deptaku wzdłuż Żylicy. Od samego rana (godz. 10:00) trwać będzie rywalizacja na skoczni – najpierw na HS-77 zmierzą się Kobiety i Juniorzy C. O godzinie 11:00 odbędzie się seria próbna skoków do kombinacji norweskiej na HS-106, a po niej seria oceniana. Na godzinę 12:00 zaplanowano rywalizację na HS-106: Juniorów A i B w skokach narciarskich. Bieg do kombinacji rozpocznie się o 15:00 na deptaku wzdłuż Żylicy.

  W sobotę i niedzielę (8-9 października) rywalizacja przeniesie się do Wisły na obiekt im. Adama Małysza (HS-134) i trasę biegową ośrodka Jonidło. W sobotni poranek (godz. 9:30) przeprowadzone zostaną skoki w ramach Mistrzostw Polski Seniorów w kombinacji norweskiej, a na godzinę 12:00 zaplanowano bieg do kombinacji. Skoczkowie narciarscy zmierzą się w konkursie indywidualnym Mistrzostw Polski Seniorów o godzinie 17:00. Poprzedzą go kwalifikacje o godzinie 15:30. W niedzielę od godziny 10:00 trwać będzie seria próbna, a po niej o 11:00 rozpoczną się zawody drużynowe Mistrzostw Polski Seniorów w skokach.

  Tytułu mistrza Polski w skokach narciarskich na skoczni HS-134 bronić będzie Dawid Kubacki, który przed rokiem wyprzedził w Wiśle Klemensa Murańkę i Macieja Kota. W 2015 roku zawody drużynowe odbywały się tylko na normalnej skoczni i wygrała je ekipa AZS Zakopane (Krzysztof Leja, Andrzej Zapotoczny, Andrzej Stękała i Maciej Kot). Rok wcześniej na Malince najlepsi okazali się również przedstawiciele tego klubu (Grzegorz Miętus, Krzysztof Miętus, Andrzej Zapotoczny i Maciej Kot). W 2015 roku konkurs kobiet na obiekcie HS-106 w Szczyrku wygrała Kinga Rajda, natomiast dwa złote medale w kombinacji norweskiej wywalczył Adam Cieślar (zarówno w Szczyrku na normalnej skoczni, jak i w Wiśle na skoczni dużej).

  Na konkursy w Szczyrku oraz na zawody kombinacji norweskiej w Wiśle obowiązuje wstęp bezpłatny. Natomiast konkursy skoków narciarskich w Wiśle będzie można obejrzeć po zakupieniu biletu (10 zł miejsca stojące, 20 zł miejsca siedzące). Wejściówki będą sprzedawane przy wejściu na skocznię.

  Nowy program zawodów:

  Piątek, 7.10.2016 – Szczyrk
  - 09:00 Oprawa kierowników drużyn

  - 10:00 Seria próbna Kobiet i Junior C HS 77
  1 seria konkursowa Kobiet i Junior C HS 77
  Seria finałowa Kobiet i Junior C HS 77

  - 11:00 Seria próbna KN HS 106
  Seria konkursowa KN HS 106

  - 12:00 Seria próbna Junior A i B HS 106
  1 seria konkursowa Junior A i B HS 106
  Seria finałowa Junior A i B HS 106

  - 15:00 Bieg do KN (Deptak w Szczyrku)

  Sobota, 8.10.2016 - Wisła
  - 09:30 Seria próbna KN Seria konkursowa
  - 11:00-13:00 trening wolny
  - 12:00 Bieg do KN Wisła Jonidło
  - 15:30 Kwalifikacje do MPS w skokach narciarskich
  - 17:00 1 seria konkursowa
  - 18:15 Seria finałowa

  Niedziela, 9.10.2016 - Wisła
  - 10:00 Seria próbna – Konkurs drużynowy
  - 11:00 1 seria konkursowa
  - 12:10 Seria finałowa

  Alicja Kosman, źródło: Komunikat prasowy PZN

  zobacz więcej
 • 29. września - 2. października 2016 - ULTRAMARATON GÓRSKI BUT 2016

  W dniach 29.09-2.10.2016 w Beskidach odbędzie się kolejna edycja maratonu górskiego Beskidy Ultra-Trail. Bazą wypadową ponownie będzie Szczyrk. 
  U dołu do pobrania INFORMATOR BUT 2016. 

  BUT - czyli o co tu właściwie chodzi?

  BUT Trek 20 - to propozycja absolutnie dla wszystkich. Dla tych co patykują, dla tych co góry znają i przemierzają  i dla tych, którzy kibicując, dla zabicia czasu chcą trasę przebiec, przejść bądź zwyczajnie przespacerować.
  Startujemy o 8.00 rano w sobotę i do godz.20.00 meldujemy się na mecie.
  Nie liczy się czas - liczy się dystans.
  Na trasie będzie trzeba zebrać pieczątki na dowód jej pokonania. Na Mecie będzie czekać na Was medal, ciepła micha i wiwatujące tłumy :D
  Trasa wiedzie przez Karkoszczonkę, Błatnią i Klimczok do Szczyrku na Metę - dystans nieco ponad 20km.

  BUT 60 -  to przepiękna 60-cio kilometrowa pętla wiodąca ze Szczyrku przez Klimczok, Bystrą, Kołowrót, Szyndzielnię, Cyberniok, Błatnią, Brenną, Salmopol, Skrzyczne i na Metę.
  Nie dajcie się zwieść dystansowi. Trasa jest bardzo wymagająca. Wielu z Was podejdzie do niej jako do swojego pierwszego ultra. Przygotujcie się solidnie.

  BUT 90 – to pętla wiodąca ze Szczyrku przez Klimczok, Bystrą, Kołowrót, Szyndzielnię, Cyberniok, Błatnią, Brenną, Salmopol, Baranią Górę, Węgierską Górkę, Magurkę Radziechowską, Ostre i na Metę.
  To niby „tylko” 30km więcej ale nie są to łatwe kilometry. Szlak na Baranią pozwoli Wam się nieco rozpędzić ale już w Węgierskiej Górce będziecie mieli nieco ciężej - by w końcu zmierzyć się z największym i najbardziej stromym podbiegiem – na Skrzyczne.
  Jeżeli planujecie się ścigać - przemyślcie strategię dokładnie.
  Jeżeli chcecie po prostu zmierzyć się ze sobą – nastawcie się na duże ale przepiękne wyzwanie.

  BUT 120 – tak jak w poprzednich trasach - to pętla wiodąca ze Szczyrku przez Klimczok, Bystrą, Kołowrót, Szyndzielnię, Cyberniok, Błatnią, Brenną, następnie Równica, Ustroń, Mała Czantoria, Wielka Czantoria, Stożek Mały, Wisła, Smrekowiec, Salmopol, Baranią Górę, Węgierską Górkę, Magurkę Radziechowską, Ostre i na Metę.
  To już bieg dla wytrawnych Biegaczy. Z bardzo dużym przewyższeniem ale jednocześnie z przepiękną trasą. Morderczy wysiłek i niemierzalne szczęście po ukończeniu... 

  I najtrudniejszy dystans:

  BUT 260, który tak jak w zeszłym roku ma formułę  BUT Challenge Self-Supported. To nieoficjalny bieg bez absolutnie żadnych świadczeń na trasie. Wyżywienie, zabezpieczenie medyczne, opiekę na trasie zapewniacie sobie sami.
  By wystartować w tym biegu należy wykazać się startem (ukończeniem w limicie) co najmniej 2 setek górskich w ciągu ostatnich 2 lat - o przewyższeniu co najmniej 3000+.
  Należy znać się na czytaniu mapy / obsłudze GPS-a i umieć sobie radzić w warunkach górskich. Trasa nie będzie oznakowana.
  Do dyspozycji Zawodników będą mapy z rozrysowaną trasą oraz ślad GPS do ściągnięcia ze strony. Każdy Zawodnik otrzyma nadajnik GPS i będzie można go śledzić online. Ustalony limit Zawodników na tym dystansie to 25 osób.
  To ultra w najcięższym wydaniu i nie dla każdego. Dodatkowe utrudnienie stanowi limit 64h, w którym należy się zmieścić by nie zostać zdyskwalifikowanym.

  Macie pytania lub wątpliwości - piszcie --> beskidyultratrail@gmail.com 

  Szczegóły --> www.beskidyultratrail.com 

  zobacz więcej