2019-09-30

Miasto Szczyrk oraz Stowarzyszenie Klub Sportowy LIVE zapraszają przedszkolaki już w styczniu 2020 na pierwszą edycję Beskidzkiej Ligi Przedszkolaka - zawodów w narciarstwie alpejskim dla dzieci.

Zawody Beskidzkiej Ligi Przedszkolaka odbędą się w terminach:
18.01.2020 - Biały Krzyż Szczyrk
16.02.2020 - Biały Krzyż Szczyrk
01.03.2020 - Biały Krzyż Szczyrk 

plakat

Kiedy ponad 9 lat temu pomysłodawcy Pucharu Reksia organizowali na Białym Krzyżu w Szczyrku pierwsze zawody pucharowe, nie przypuszczali, że spotkają się z tak wielkim zainteresowaniem, że zawody rozrosną się do dwóch edycji, rozgrywanych Bielsku-Białej i Białce Tatrzańskiej, w których każdorazowo w zawodnicze szranki staje po 400 zawodników. W tym czasie starzejąca się infrastruktura narciarska Beskidów spowodowała znaczny odpływ osób zainteresowanych tym sportem.

Tymczasem dzisiaj Beskidy, szczególnie Szczyrk, przeżywają prawdziwy renesans, o czym świadczą sznury samochodów czekających na wjazd do zimowej stolicy Podbeskidzia. Atrakcyjna infrastruktura narciarska i gastronomiczna skutecznie konkuruje z innymi ośrodkami narciarskimi w Polsce, ściągając do siebie narciarzy ze Śląska i dalszych województw. Pełne ręce roboty mają szkoły narciarskie i instruktorzy, a kto już poczuł smak białego szaleństwa próbuje swoich sił w zawodach. Dlatego naturalną koleją dla organizatorów Pucharu Reksia jest realizacja pomysłu, tym razem dedykowanego najmłodszym zawodnikom „Beskidzka Liga Przedszkolaka”, czyli zawodów dla dzieci, począwszy od rocznika 2012.

Nieważne jak dobrze mały zawodnik jeździ, czy stawia pierwsze kroki na nartach, czy też uczy się w szkółce narciarskiej. Każdy przedszkolak może wziąć udział w zawodach. BLP będą prowadzone w sposób profesjonalny, z doskonałym zabezpieczeniem oraz pomiarem czasu. A jeśli rodzic będzie musiał nieco pomóc małemu zawodnikowi, to nic nie szkodzi, ważne, aby młody zawodnik metę przekroczył samodzielnie. Istotny jest udział i dobra zabawa. Pucharowe punkty zdobyte w trzech edycjach zawodów, z których dwa slalomy rozegrane zostaną na ulubionym przez dzieci stoku na Białym Krzyżu, a finałowy w Szczyrk Mountain Resort, dadzą końcową klasyfikację. Najlepsi zawodnicy w klasyfikacji generalnej otrzymają specjalne nagrody.

Zawody narciarskie dla najmłodszych są doskonałym momentem na wyłapanie talentów, a także, co jest ważniejsze, na świetną zabawę. Bowiem organizatorzy zadbają o to, aby zawody odbywały się w duchu fair play. W oczekiwaniu na start dzieci będą mogły bawić się, brać udział w rozgrzewce, konkursach i animacjach. To ma być prawdziwe święto narciarstwa. Najważniejszym celem zawodów jest zaszczepienie w najmłodszych miłości do sportu i spędzania czasu na świeżym powietrzu wśród rówieśników, a także z rodziną.