2016-12-01

Szczegóły:

http://www.puchar.kamelleon.pl/

 

W sobotę, 16. lutego „Zimowy Puchar Radia Zet w Beskidzkiej 5,” odbędzie się w Szczyrku Czyrnej na wyciągu Krasnal. Gospodarzem sobotniej edycji zimowych zmagań będzie kolejna gmina Beskidzkiej 5 – Szczyrk, którego hasło to siła energii! Górskie wycieczki, turystyka rowerowa i konna, sporty zimowe, sporty ekstremalne, paragliding, nordic walking czy eksploracja jaskiń to tylko nieliczne propozycje "naładowania akumulatorów" w Szczyrku. Każdy miłośnik aktywnego wypoczynku wyjedzie stąd zadowolony i zechce przyjechać kolejny raz!

Najważniejszym elementem imprezy będzie slalom rodzinny, stanowiący okazję do współzawodnictwa, a przy okazji świetnej zabawy. Dla najszybszych par przewidziane są cenne nagrody. Specjalne wyróżnienia czekać będą również na pary, w których różnica wieku będzie największa. Poza slalomem, uczestnicy wezmą udział w licznych grach i zabawach rodzinnych, m.in. budowanie pojazdów śnieżnych czy malowanie wielkiego logotypu Beskidzkiej 5 na śniegu. Dla zainteresowanych wyjście na nartach biegowych w okolice tras narciarstwa biegowego (ul. Sosnowa). 

Motywem przewodnim tegorocznej II edycji „Zimowego Pucharu Radia Zet w Beskidzkiej 5” będzie bezpieczeństwo na stoku. Wszyscy uczestnicy imprez będą mieli możliwość założenia alkogogli oraz zapoznania się z tematyką ratowniczą. Nie lada gratką będzie możliwość zobaczenia psów ratowniczych w akcji oraz udział w akcji GOPR-u. Partnerem imprezy jest również policja, która w towarzystwie psa Sznupka będzie promowała bezpieczną jazdę oraz rozsądne zachowanie na stokach narciarskich.

Gestorem przedostatniej imprezy z cyklu „Zimowego Pucharu Radia Zet w Beskidzkiej 5” jest Szczyrkowski Ośrodek Narciarski "Czyrna-Solisko", będącym największym kompleks narciarskim w Polsce. SzON skupia 13 wyciągów orczykowych o łącznej długości 7800 m i zdolności przewozowej 8800 osób/h. Trasy narciarskie o łącznej długości ponad 22 km są doskonale dostosowane do przeciętnego poziomu umiejętności większości narciarzy.
Szczegółowe informacje o ośrodku: www.szczyrkowski.pl.

1. Ustroń – 26.01 – Stok Narciarski Czantoria
 
2. Istebna – 2.02 – Stok Narciarska Zagroń
 
3. Brenna – 9.02 – Kompleks Rekreacyjno – Wypoczynkowy „Dolina Leśnicy”
 
4. Szczyrk – 16.02 – Ośrodek Narciarski Czyrna
 
5. Wisła – 23.02 – Ośrodek Narciarski „Stożek”
 
Organizatorami imprezy są gminy Beskidzkiej 5: Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń, Wisła oraz Radio Zet.
Serdecznie zapraszamy!
 
program B5